Duyurular

 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ ERKEN KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR .

 2 MAYIS CUMARTESİ SANAT SERGİSİ VE POTFOLYO SUNUMLARIMIZI YAPIYORUZ

 17 MAYIS PERŞEMBE "OKUL DIŞARIDA GÜNÜ" İÇİN FLORYA ATATÜRK ORMANINA GİİDİYORUZ .

Psikoloğumuz
ziyaretci defteri
Yemek Listesi
aylık yemek listesi
Pelikan Akademi'de Bir Gün
Eğitim Anlayışımız
Soru - Cevap Köşesi
İngilizce
İngilizce


Neden Çocuklar İngilizce Öğrenmelidir?

Küçük yaşta İngilizceyi anaokulunda öğrenmeye başlayan çocuk ana dilini, dil kavramının varlığını hissettiği için daha iyi anlayacak, tek dil bilen ve bundan dolayı dünyada sadece kendi dili ve kültürüne önem veren çocuklara göre daha geniş bir kültür anlayışına sahip olacaktır.

Yabancı dilde öğrendiği bir deyim onun kendisinden farklı olan insanlara karşı daha toleranslı olmasını sağlayacağı gibi uzun dönemde uluslararası kültürleri anlamasına da katkıda bulunacaktır.

Çok küçük yaşta ikinci bir dil öğrenmek çocuğun beynindeki duygusal bölge ve zekaya giden yolları geliştirir.

Dil öğrenimi sırasında yaşanan bir çok zorluklara rağmen bir veya daha fazla dili çocuk 3 ya da daha erken yaşta öğrenir.

Doğru bir metotla sunulduğu takdirde yabancı dil öğrenimine ne kadar erken yaşta başlanırsa, öğrenme o kadar kolay ve doğal olur.

Deneyler: Çocukların dikkatini geliştirmek ve  eğlenmelerini sağlamak amacıyla yaş gruplarına özel deneyler ile fen çalışmaları..

Zihin Gelişimini destekleme : Hafıza oyunları, kart ve kutu oyunları,  Günün kavramları ile ilgili hikaye etkinlikleri, Drama çalışmaları, kukla gösterileri..

Mutfak Etkinlikleri:Çocukları eğlendirmek, sosyal gelişimi desteklemek için değişik lezzette kurabiye, kek, pizza, vb mutfak çalışmaları..
 


 


Kayıtlı Resim Bulunmuyor