Duyurular

 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ ERKEN KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR .

 2 MAYIS CUMARTESİ SANAT SERGİSİ VE POTFOLYO SUNUMLARIMIZI YAPIYORUZ

 17 MAYIS PERŞEMBE "OKUL DIŞARIDA GÜNÜ" İÇİN FLORYA ATATÜRK ORMANINA GİİDİYORUZ .

Psikoloğumuz
ziyaretci defteri
Yemek Listesi
aylık yemek listesi
Pelikan Akademi'de Bir Gün
Eğitim Anlayışımız
Soru - Cevap Köşesi
Mind Lab
Mind Lab


Mind Lab düşünce oyunlarını kullanarak çocukların sosyal,duygusal ve bilişsel becerilerini ve buna bağlı olarak da yaşam becerilerini geliştirmeyi hedefleyen bir eğitim metodudur.

Dünya genelinde, 35’i aşkın ülkede, 17 yıldan bu yana uygulanmakta olan Mind Lab Eğitim Metodu, her yaş grubunun özellikleri dikkate alınarak hazırlanmış, kendi içinde özenle  yapılandırılmış ders planları ile anaokulundan liseye kadar geniş bir yaş yelpazesine hitap eder.

Mind Lab Türkiye olarak altıncı akademik yılımızda, sadece İstanbul’da değil, İzmir, Antalya, Mersin, Gaziantep, Sakarya,Kayseri, İzmit gibi illerimiz de olmak üzere 42 okulda  öğrencilerimizi Mind Lab Metodu ile tanıştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Mind Lab Metodu’nda eğitim aracı olarak,pedagoglar tarafından geliştirilmiş 300’ü aşkın  “Düşünce Oyunu” kullanılır.Metodun temelinde, en etkin öğrenme yolunun, yaşayarak, sorgulayarak ve tecrübe ederek  sağlanabileceği gerçeği yatar.Oyunlar, soyut öğretileri,  gerçek hayatta da kullanabilecek  somut becerilere dönüştürebilmek için birer simülasyon aracıdır.Bu eğitim ortamı, öğretmenlere de çocukları en doğal ortamlarında gözlemleme ve bireysel farklılıklarını ayırdetme şansı verir.

 Çocukların doğal güdülerini oyun yolu ile fiziki bir etkinliğe dönüştürme şansı bulduklarında, okula gitmekten daha fazla keyif  aldıkları ve öğrenme sürecinin hızlandığı tecrübe edilmiştir.Çoğu zaman oyun ve fiziksel birtakım yapıcı etkinlikler, yalnızca öğrenme ortamının gerginliğini ve sıkıcılığını azaltmak  amacına yönelik olarak kullanılmaktadır. Oysa oyunu yalnızca kabul edilebilir bir rahatlama yöntemi olarak kullanmanın ötesinde bir eğitim aracı olarak kullanmak hem öğrenciye hem de öğretmene kolaylık sağlamaktadır. Yapılan  araştırmalar insanlarda doğuştan var olan araştırma, inşa etme, alet/edevat kullanma ve duygularını ifade etme güdülerinin temelde ne denli önemli ve değerli olduğunu göstermiştir. Bu güdüler tarafından harekete geçirilen etkinlikler okul programının bir parçası haline geldiğinde, bu durum öğrenme sürecine tüm öğrencilerin istekli ve  gönüllü katılımını sağlar.

Mind Lab Metodu, düşünce oyunlarını olmaları gereken doğru ve doğal yerlerine geri getirerek, bu oyunların çocukların hem beyinlerine hem de yüreklerine aynı anda hitap eden güçlü birer eğitim aracına dönüşmelerini  sağlamayı hedefler. On yedi yılı aşkın süredir denenmiş ve etkinliği ispatlanmış metodolojisi sayesinde Mind Lab bugün artık eğitim dünyasının önemli bir parçası haline gelmiştir.

Amacımız, çocuklarımızın düşünce becerilerinin yanısıra temel yaşam becerilerinin de gelişimini destekleyerek, onları kendi potansiyellerinin farkında, çevresindeki diğer bireylere saygılı,bilinçli,başarılı ve mutlu bireyler olarak toplumsal hayata kazandırmaktır.

 

 


 


   

1