Duyurular

 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ ERKEN KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR .

 2 MAYIS CUMARTESİ SANAT SERGİSİ VE POTFOLYO SUNUMLARIMIZI YAPIYORUZ

 17 MAYIS PERŞEMBE "OKUL DIŞARIDA GÜNÜ" İÇİN FLORYA ATATÜRK ORMANINA GİİDİYORUZ .

Psikoloğumuz
ziyaretci defteri
Yemek Listesi
aylık yemek listesi
Pelikan Akademi'de Bir Gün
Eğitim Anlayışımız
Soru - Cevap Köşesi
Beden Koordinasyonu ve Çocuk Jimnastiği
Beden Koordinasyonu ve Çocuk Jimnastiği


BEDEN KOORDİNASYONU:

Beden koordinasyonu dersinde çeşitli aktivite, egzersiz ve oyunlarla çocukların; kemik ve kas yapıları güçlenir, sürat, çeviklik, kuvvet, esneklik ve koordinasyon özellikleri gelişir. Sosyal olarak ise özgüven, karar verebilme ve liderlik becerileri gelişirken aynı zamanda takım olarak çalışmayı ve oynamayı öğrenirler.

DERSLERİMİZDE;

Basitten zora doğru seviyelendirdiğimiz parkurlarda kuvvet, dayanıklılık, denge, esneklik, reaksiyon sürati, hareketlilik, beceri, koordinasyon gibi motor becerilerini geliştirmeye yönelik aktiviteler yapılır.

Sosyal gelişimlerini desteklemek içinse özgüven, liderlik ve karar verme duyguları geliştirilir.

ÇOCUK JİMNASTİĞİ:

Jimnastik sporu, tüm spor branşlarına geçiş döneminde temel ve başlangıç evresidir. Jimnastik hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan çocuklara yönelik olimpik bir branştır.

DERSLERİMİZDE;

Temel jimnastik hareketleri esas alınarak, eğlenceli oyunlarla desteklediğimiz bir plan dahilinde öğrencilerimizin psikomotor gelişimlerini sağlamaktayız.

DEĞERLENDİRME VE RAPORLAMA:

Öğrencilerimizin bireysel gözlemler ve fiziksel yapı değerlendirmeleri ile beraber motor beceri ölçümleri yapılır. Öğrencilerimizin gelişimleri eğitmenler ve veliler tarafından takip edilir.

Yapılan motor beceri ölçümleri:

  • Kuvvet ölçümleri
  • Denge ölçümleri
  • Esneklik ölçümleri
  • Sürat ölçümleri

Sene sonunda değerlendirme sonuçları çocukların duygusal ve fiziksel özellikleri dikkate alınarak velilere gelişim raporu olarak sunulur.


 


   

1